Majówka Tuchowska – 19.05.2019

Tradycyjnie jak co roku dzieci z naszej Ochronki włączyły się w obchody Tuchowskiej Majówki. W niedzielne popołudnie z całymi rodzinami zgromadziliśmy się w Amfiteatrze, aby Więcej »

Koncert Agencji Artystycznej LAMA – 15.05.2019

W kolejnym spotkaniu z cyklu spotkanie z muzyką mieliśmy okazję przenieść się do Francji. Dzieci zostały zaangażowane do pokazu mody przy akompaniamencie akordeonu. Poznawaliśmy budowę Więcej »

Teatrzyk EDEN – „Zagubiona owieczka” – 25.04.2019

W czwartkowe popołudnie odwiedzili nas aktorzy z teatru EDEN z Wieliczki. Przygotowali dla nas przedstawienie pt. „Zagubiona owieczka”. Powstało ono w oparciu o historię biblijną, Więcej »

KOCHANI!!! Życzymy wielu łask od Zmartwychwstałego Pana. Niech Zwycięski Pan – błogosławi Wam i Waszym Rodzinom, umacnia Waszą wzajemną Miłość….i napełni serca głębokim pokojem i Więcej »

Wielkanoc w naszej Ochronce – 17.04.2019

Święta Zmartwychwstania Pana Jezusa są najbardziej radosne ze wszystkich. Sprawiają, że nasze serca odradzają się na nowo i wypełniają wiarą, nadzieją i miłością. W tej Więcej »

 

Majówka Tuchowska – 19.05.2019

Tradycyjnie jak co roku dzieci z naszej Ochronki włączyły się w obchody Tuchowskiej Majówki. W niedzielne popołudnie z całymi rodzinami zgromadziliśmy się w Amfiteatrze, aby świętować zbliżający się Dzień Matki. Nasze przedszkolaki zaprezentowały tańce i piosenkę.

GALERIA 

Koncert Agencji Artystycznej LAMA – 15.05.2019

W kolejnym spotkaniu z cyklu spotkanie z muzyką mieliśmy okazję przenieść się do Francji. Dzieci zostały zaangażowane do pokazu mody przy akompaniamencie akordeonu. Poznawaliśmy budowę i działanie tego niezwykłego instrumentu, a ochotnicy mogli spróbować zagrać kilka dźwięków. Nie zabrakło również wspaniałej zabawy podczas odgadywania zagadek muzycznych granych przez p. Łukasza.

GALERIA

Teatrzyk EDEN – „Zagubiona owieczka” – 25.04.2019

W czwartkowe popołudnie odwiedzili nas aktorzy z teatru EDEN z Wieliczki. Przygotowali dla nas przedstawienie pt. „Zagubiona owieczka”. Powstało ono w oparciu o historię biblijną, w której pasterz wyrusza na poszukiwanie owieczki, zostawiając całe stado. Przedszkolaki chętnie pomagały pasterzowi, angażując się tym samym w występowanie na scenie. Śledząc losy głównych bohaterów, dzieci przypomniały sobie znaczenie i wartość takich słów jak: zaufanie, dobro, uczciwość. Na zakończenie mali widzowie zostali zaproszenie do wspólnego tańca radości z powodu znalezienia małej owieczki.

GALERIA

KOCHANI!!!

Życzymy wielu łask od Zmartwychwstałego Pana. Niech Zwycięski Pan – błogosławi Wam i Waszym Rodzinom, umacnia Waszą wzajemną Miłość….i napełni serca głębokim pokojem i radością życia wiecznego.

Wielkanoc w naszej Ochronce – 17.04.2019

Święta Zmartwychwstania Pana Jezusa są najbardziej radosne ze wszystkich. Sprawiają, że nasze serca odradzają się na nowo i wypełniają wiarą, nadzieją i miłością. W tej niezwykłej atmosferze przeżywaliśmy wspólne spotkanie Wielkanocne. Przy śpiewie radosnych piosenek, składaliśmy sobie życzenia i dzieliliśmy się wielką miłością, która nigdy nie ustaje, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma….

Z radosnym Alleluja dotarliśmy również do Sióstr, aby wyrazić naszą wdzięczność za ich pamięć o nas w modlitwie. Zostaliśmy przyjęci jak zawsze z radością, a naszym śpiewem i życzeniami sprawiliśmy Siostrom wielką niespodziankę.

W czasie przedświątecznym nie zapominamy o prowadzących zajęcia dodatkowe. Każdy z nich jest częścią naszej małej społeczności ochronkowej.

Galeria 1

Galeria 2 

Życzenia Świąteczne dla Przyjaciół naszej Ochronki – 16.04.2019

Przeżywając Wielki Tydzień czujemy coraz bardziej tą radosną atmosferę płynącą z faktu Zmartwychwstania Pana Jezusa. Tradycyjnie już delegacja przedszkolaków wraz z s. Barbarą i s. Bernadettą podążyła z głośnym Alleluja do zaprzyjaźnionych Instytucji oraz do Przyjaciół naszej Ochronki. W każdym miejscu, dzięki składanym życzeniom i śpiewanym piosenkom zapanowała świąteczna atmosfera. Przedszkolaki przyjmowane były z otwartym sercem i uśmiechem.

GALERIA

Przygotowywania do Świąt

W ostatnich przedświątecznych dniach nie sposób nie myśleć o tym radosnym czasie, do którego przygotowywaliśmy się przez cały Wielki Post. Żeby prawdziwie poczuć atmosferę świąteczną, dzieci robiły stroiki. Chociaż nieraz wymagało to od nich żmudnej pracy, to efekty były zaskakujące. Okazuje się, że przedszkolaki mają w sobie ogromne zdolności.

GALERIA

Jałmużna Wielkopostna

Przez cały Wielki Post dzieci z naszej Ochronki gromadziły w swoich salach jałmużnę wielkopostną. Składały słodycze, układanki, gry i zabawki. Bardzo często były to dary, z których przedszkolaki rezygnowały, aby podzielić się z potrzebującymi. Zgromadzone rzeczy zostały przekazane dzieciom z terenu Tuchowa i okolic, a także do Domu Rekolekcyjnego, w którym posługują Siostry Służebniczki.

GALERIA

Imieniny s. Bernadetty – 11.04.2019

W czwartkowe przedpołudnie przeżywaliśmy w naszej Ochronce wielkie święto – imieniny s. Bernadetty. Przedszkolaki przygotowywały się na ten dzień w wielkiej tajemnicy, aby sprawić Siostrze prawdziwą niespodziankę. I udało się. S. Bernadetta była bardzo zaskoczona i szczęśliwa, gdy zobaczyła przygotowaną salę i wszystkich w odświętnych strojach. Dzieci złożyły Siostrze stokrotne życzenia, wyśpiewały piosenki i wyraziły swoją wdzięczność za trud i poświęcenie podejmowane w pracy na co dzień.

GALERIA

Droga Krzyżowa w kościele św. Jakuba w Tuchowie – 06.04.2019

W sobotni poranek, w kościele p.w. św. Jakuba w Tuchowie, dzieci wraz z Rodzicami oraz personelem Ochronki zebrały się na wspólnej modlitwie podczas nabożeństwa Droga Krzyżowej. Poprzez rozważania kolejnych stacji i śpiew pragnęliśmy jeszcze lepiej przygotować się na nadchodzące wydarzenia Misterium Pańskiego.

Galeria