Category Archives: News

OGŁOSZENIE!!!!

Dzień Babci i Dziadka w naszej Ochronce będziemy świętować 31.01. tj. w czwartek o godzinie 15.30.

Zuziu do zobaczenia w niebie…

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 30 grudnia 2018 r. przeżywszy 5 latek, zaopatrzona Świętymi Sakramentami, powiększyła grono aniołków ZUZANNA PRZĘCZEK.

Spotkanie ze Świętym Mikołajem – 6.12.2018

6 grudzień jest dniem bardzo radosnym nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych. Czasami tak niewiele trzeba, aby wywołać uśmiech na twarzy drugiej osoby. Wspomnienie Św. Biskupa Mikołaja przypomina nam o tym, że najmniejsze gesty życzliwości i dobroci mogą być dla bliźnich o wiele cenniejsze niż największe skarby. Dla dzieci jest to dzień, kiedy tak szczególnie czeka się na spotkanie ze Świętym, który przychodzi specjalnie do każdego z osobna. I chociaż przedszkolaki cieszą się z prezentów jakie otrzymują to ważniejszy dla nich jest bezpośredni kontakt ze Świętym Mikołajem.

Dzieci dla naszego Gościa przygotowały wiersze i piosenki, a także złożyły życzenia imieninowe. Bo przecież nie sposób zapomnieć o takim Solenizancie. Każdy z ogromnym przeżyciem i odwagą podchodził do Świętego Mikołaja, żeby być blisko Niego i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

W tym roku Św. Mikołaj miał więcej pracy niż zwykle, bo część dzieci niestety nie mogła być na tym spotkaniu w Ochronce. Ale nasz Święty dotarł do każdego, żeby nikt tego dnia nie był smutny.

Galeria 1 – niespodzianki w sali

Galeria 2 – spotkanie ze Świętym

Galeria 3 – Św. Mikołaj odwiedza dzieci

Imieniny s. Barbary – 4.12.2018

4 grudnia świętowaliśmy imieniny s. Barbary. Dla naszej Solenizantki była przygotowana krótka, zabawna scenka oraz życzenia i laurki wykonane przez dzieci. Niespodzianka sprawiła Siostrze ogromną radość. Nie zabrakło serdecznych uścisków oraz pamiątkowych zdjęć.

GALERIA

Urodziny dzieci – listopad 2018

W listopadzie kolejne dzieci obchodziły swoje urodziny. Z tej okazji przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek niespodzianki. A dzień urodzin był wielkim świętem. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

Galeria

DAR SERCA dla Zuzi!!

Prowadzimy zbiórkę – KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH. Dochód z zebranych ofiar zostanie wpłacony na konto FUNDACJI!!!

Galeria

Pamiętamy o zmarłych – 30.11.2018

W miesiącu listopadzie, czasie zadumy, refleksji i modlitwy szczególną pamięcią darzymy zmarłych. Dzieci z grupy starszej odwiedziły Cmentarz Wojenny w Tuchowie, który znajduje się przy drodze wojewódzkiej. Jest to zabytkowy cmentarz z I wojny światowej. Pochowano tam 103 żołnierzy austro-węgierskich, 1 niemieckiego i 60 rosyjskich w grobach pojedynczych i zbiorowych. Dzieci zapaliły znicze i pomodliły się za wszystkich poległych.

Galeria

Zabawa Andrzejkowa – 29.11.2018

Przed rozpoczęciem Adwentu w naszej Ochronce odbyła się Zabawa Andrzejkowa. Wszyscy ubrani odświętnie, z uśmiechem na ustach przekraczali próg naszego przedszkola. Radosne rytmy muzyki wprawiły nas w świetny nastrój. Nie zabrakło również konkursów, które wymagały od uczestników rywalizacji, ale także sprawności fizycznej. Przedszkolaki chętnie podejmowały kolejne wyzwania. Wspólna zabawa i radość z przebywania z koleżankami i kolegami sprawiła, że ten dzień każdy będzie miło wspominał.

Galeria – gr. młodsza

Galeria – gr. starsza

Teatrzyk EDEN – „Najpiękniejszy prezent” – 27.11.2018

Jednym z naszych ulubionych gości, którzy odwiedzają nas co jakiś czas jest Teatrzyk EDEN z Wieliczki. Aktorzy tym razem zaprezentowali nam spektakl pt.”Najpiękniejszy prezent”. Jest to historia pewnego chłopca, który nie marzył o pięknych zabawkach tak jak inne dzieci lecz o tym, żeby jego zapracowany tata poświęcił mu odrobinę czasu. Przedstawienie pełne zwrotów akcji, zabawnych dialogów niesie ze sobą ważne przesłanie, że najcenniejsze co możemy ofiarować drugiemu człowiekowi to wspólnie spędzony czas, szczególnie podczas Świąt Bożego Narodzenia.

Galeria

Audycja Muzyczna Studia LAMA – 27.11.2018

Podczas kolejnego spotkania z naszą zaprzyjaźnioną Audycją Muzyczną Studia LAMA dzieci poznały kolejny instrument. Tym razem była to perkusja. Mieliśmy okazję dowiedzieć się jakie są rodzaje bębnów oraz pałeczek. A chętni mogli zaprezentować swoje umiejętności na scenie. ich instrumentami były przedmioty codziennego użytku. Zapraszam do obejrzenia foto relacji;-)

Galeria