Category Archives: News

Teatrzyk EDEN – „Historia Daniela w jaskini lwów” – 13.03.2019

13 marca aktorzy z zaprzyjaźnionego teatrzyku EDEN z Wieliczki, zaprezentowali nam „Historię Daniela w jaskini lwów”. Przedstawienie ukazuje nam Daniela, który na skutek podstępnego działania doradcy króla, poniósł niezasłużoną karę. Jednak finał okazuje się szczęśliwy i dobro zwycięża. Spektakl uczy małych widzów, że warto być uczciwym i sprawiedliwym, bo kłamstwo ma krótkie nogi i wcześniej czy później wyjdzie na jaw. Podczas przedstawienia aktorzy zapraszają widownię do aktywnego udziału w poszczególnych scenach, przez co spektakl nabiera wyjątkowej wartości. Niezwykły kontakt aktorów z małymi widzami stwarza pełen humoru klimat i prowokuje do spontanicznych reakcji oglądających.

GALERIA

Olimpiada sportowa – ORLEN Przedszkoliada Tour – 08.03.2019

8 marca nasze przedszkole wzięło udział w imprezie sportowej dla Aktywnych Przedszkolaków. Jest to ósma edycja cyklu ORLEN PRZEDSZKOLIADA TOUR. Spotkanie zorganizowane na hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Po uroczystym otwarciu imprezy, poszczególne przedszkola wędrowały po kolejnych stacjach – przystankach, na których czekały ich różne rozgrywki i konkurencje sportowe. Dobrą zabawę zapewniali nie tylko opiekunowie – sportowcy, ale również Kangur, którego dzieci znają z zajęć sportowych prowadzonych w naszym przedszkolu, a także jego dwaj pomocnicy Pelikan i Play Doh. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz medal, jak na prawdziwą olimpiadę przystało.

GALERIA

Dzień Kobiet – 08.03.2019

W Dniu Kobiet nasi Panowie pamiętali o wszystkich kobietach, tych małych i tych dużych;-) dla każdej były nie tylko życzenia i uściski, ale również piękne kwiaty. Bardzo serdecznie dziękujemy za pamięć i za to, że wszystkie mogłyśmy się poczuć naprawdę wyjątkowo:-)

GALERIA

Studio LAMA – taniec nowoczesny – 01.03.2019

Podczas realizowanego w naszej Ochronce cyklu spotkań z muzyką, goście ze Studia LAMA zaprosili nas do wyjątkowej aktywności. Przedszkolaki miały okazję sprawdzić swoje umiejętności taneczne. Prowadzący opowiedział dzieciom co to takiego jest hip – hop, a także zaprezentował dwie choreografie. Zaprosił wszystkich do włączenia się  i naśladowania jego ruchów. Przedszkolaki chętnie podejmowali próby taneczne, świetnie się przy tym bawiąc.

GALERIA

Urodziny dzieci – luty 2019

Solenizantom z kolejnego miesiąca składamy serdeczne życzenia i bardzo dziękujemy, że mogliśmy wziąć udział w przeżywaniu z nimi tego wyjątkowego dnia, jakim są urodziny. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji;-)

Galeria 

Bal Karnawałowy – 28.02.2019

W karnawale wielkie bale….

W czwartkowy poranek w naszej Ochronce w naszej Ochronce zrobiło się kolorowo i bajkowo. A to za sprawą różnych strojów, w jakich przyszły ubrane dzieci. Każdy przekraczający próg sali, z uśmiechem na twarzy i mnóstwem energii rozpoczynał wspólną zabawę. Była okazja do udziału w konkursach i zrobienia pamiątkowych zdjęć. Dzieci prezentowały swobodne tańce i wykorzystywały własne umiejętności. Na zakończenie balu każdy przedszkolak otrzymał niespodziankę, jako pamiątkę kończącego się karnawału.

GALERIA – gr. młodsza

GALERIA – gr. starsza

Walentynki 2019 ;-)

W dniu Św. Walentego nasze przedszkolaki okazywały swoją sympatię i życzliwość wszystkim, z którymi spotykają się na co dzień. To doskonała okazja do wyrażenia wdzięczności i sprawienia drugiemu przyjemności. Uczmy się od najmłodszych, że drobne gesty są najprostsze i mają największą wartość. Jednak najważniejsze, by były szczere.

GALERIA 

Urodziny dzieci – styczeń 2019

Wszystkim solenizantom z miesiąca stycznia składamy jeszcze raz serdeczne życzenia i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze świętowania tych ważnych dni w grupie młodszej i starszej.

GALERIA

Dzień Babci i Dziadka – Adoracja przy żłobku – 31.01.2019

W tym roku Dzień Babci i Dziadka przypadł w czasie ferii zimowych. Dlatego też świętowanie tych ważnych dla nas dni przypadło na koniec stycznia tj.31.01. Nasi kochani dziadkowie zostali zaproszeni do kaplicy sióstr, aby tam wspólnie z wnukami adorować małego Jezusa. Była okazja do wspólnej modlitwy, chwili zadumy, a także śpiewania kolęd. Na zakończenie przedszkolaki złożyły wszystkim serdeczne życzenia oraz zadedykowały piosenki. Jednak ogromna radość, a także łzy wzruszenia pojawiły się na twarzach babć i dziadków, gdy dzieci wręczały im przygotowane laurki. Była okazja do uścisków, całusów i wyrażenia wdzięczności za tą codzienność, której wnuki doświadczają każdego dnia.

GALERIA

Zima – styczeń 2019

W tym roku zima długo kazała na siebie czekać. Ale za to gdy tylko do nas zawitała, radości nie było końca. Co prawda, może nie wszyscy cieszą się tak jak dzieci, ale przecież zima ma swoje uroki. Przedszkolaki dostrzegają je niewątpliwie i korzystają z zabawy na podwórku, gdy tylko stan powietrza na to pozwala.

GALERIA