Category Archives: Informacje

Wieczornica Patriotyczna – 14.11.2019

14 listopada po południu na sali teatralnej zgromadzili się liczni goście. Na Wieczornicę Patriotyczną przybyli nie tylko Rodzice i najbliżsi naszych przedszkolaków, ale również siostry i Ojciec Kazimierz. Okazją do tego spotkania były urodziny bł. Ojca Edmunda oraz niedawno przeżywane święto Odzyskania Niepodległości. Podczas występu przypomnieliśmy wszystkim czym jest dla nas Polska, a także to że powinniśmy być dumni, że jesteśmy Polakami. Przedszkolaki w zaprezentowanych tańcach przedstawiły różne regiony Polski, a śpiewem pieśni patriotycznych wyraziły miłość do naszej Ojczyzny. Do wspólnego świętowania włączyli się również rodzice (p. Andrzej i p. Beata). Przygotowanie i zaprezentowanie efektów było możliwe dzięki współpracy s. Edyty, s. Barbary, p. Kingi, p. Ani oraz p. Ani – prowadzącej zajęcia rytmiki.

GALERIA

Dzień Małego Polaka – 8.11.2019

W piątek 8 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Małego Polaka. Dzień rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy za wszystkich poległych w czasie walki o Niepodległość. Dziękowaliśmy również za to, że żyjemy w wolnym kraju. Później był czas na śpiew pieśni patriotycznych, które doprowadziły nas do godziny 11.11 by wspólnie z licznymi szkołami i przedszkolami w całej Polsce zaśpiewać  Hymn Polski. Tym samym włączyliśmy się w akcję „Szkoła do hymnu”, która ma na celu upamiętnienie tej ważnej daty jaką jest 11 listopada.

GALERIA

 

 

 

„Szkoła pamięta” – wyjście pod pomnik

25 października nasze przedszkole włączyło się w akcję Szkoła pamięta. Z tej okazji wszystkie dzieci wraz z opiekunami udały się pod Pomnik Ofiar II Wojny Światowej z Tuchowa i gminy. Tam zapaliły znicze oraz pomodliły się w intencji wszystkich ofiar.

GALERIA

Spotkanie z p. Judytą- higienistką stomatologiczną – 23.10.2019

23 października w piękne, słoneczne przedpołudnie odwiedził nas wspaniały gość. Dla niektórych była to osoba bardzo dobrze znana, bo okazało się, że jest to mama naszej koleżanki. Ale to nie przypadek, ponieważ bardzo szybko dowiedzieliśmy się, że p. Judyta jest higienistką stomatologiczną i przyszła do nas, żebyśmy się czegoś dowiedzieli o jej pracy i nie tylko. W poszczególnych grupach opowiedziała nam o zasadach zdrowego odżywiania i o prawidłowym myciu zębów. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a przedszkolaki bardzo uważnie słuchały wszystkich informacji.

GALERIA – maluchy

GALERIA – starszaki

Różaniec w kościele św. Jakuba – 14.10.2019

Październik jest miesiącem w szczególny sposób poświęcony modlitwie różańcowej. Przez 31 dni odprawia się nabożeństwa różańcowe, które otaczane są wyjątkową czcią. Jest to modlitwa, która przemienia świat, zwłaszcza gdy jest odmawiana wspólnie. Dziś bardzo potrzebujemy pomocy Maryi, dlatego też 14 października dzieci z naszej Ochronki, wspólnie z Rodzicami, Siostrami i Paniami modlili się o szczególną opiekę dla nauczycieli, wychowawców oraz całych Rodzin.

GALERIA

Dzień Nauczyciela – 14.10.2019

W Dniu Edukacji Narodowej w naszej Ochronce nie zbrakło życzeń i wyrażonej wdzięczności za codzienną pracę. Przedstawiciele Rodziców swoją obecnością podkreślili uroczysty charakter tego dnia i przekazali drobne upominki. Jednak nie możemy zapominać, że pierwszym i najważniejszym nauczycielem jest Pan Jezus, a po nim Mama i Tata, którzy codziennie trudzą się, aby zapewnić nam jak najlepsze życie.

GALERIA

Spotkanie z Policjantem – 04.10.2019

Początek roku przedszkolnego jest czasem kiedy przypominamy sobie zasady bezpieczeństwa obowiązujące nas nie tylko w przedszkolu i w domu, ale również na drodze. Przedszkolaki zapoznawały się z tym ważnym zagadnieniem wędrując chodnikiem po Tuchowie i obserwując znaki. Ponadto w październikowe przedpołudnie odwiedził nas Pan Policjant – Janusz Buratowski. Podczas krótkiego spotkania opowiedział nam o prawidłowych sposobach poruszania się po drodze. Zwrócił również naszą uwagę na właściwe zachowanie się w stosunku do obcych, a także ogromną rozwagę. Podczas drugiej części zgromadziliśmy się na parkingu przed Ochronką, aby zobaczyć z bliska radiowóz, a nawet na chwilę usiąść za kierownicą, oczywiście pod czujnym okiem Pana Policjanta. Ogromną niespodzianką okazał się przyjazd drugiego radiowozu oraz zademonstrowanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Otrzymaliśmy również opaski odblaskowe, aby dodatkowo nas to chroniło podczas spacerów i w drodze do Ochronki.

GALERIA – spotkanie z Policjantem

GALERIA – wyjście na skrzyżowanie

Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów – 02.10.2019

Dzień wspomnienia Św. Aniołów Stróżów w naszej Ochronce był bardzo świąteczny. Podkreślał to nie tylko strój przedszkolaków, ale również niespodzianki przygotowane specjalnie na tą okazję. Dzieci z grupy starszej obdarowały swoich młodszych kolegów i koleżanki symbolicznymi aniołkami. W ten sposób pokazały, że są takimi małymi opiekunami i pomocnikami jak Aniołowie Stróżowie. Wszyscy wspólnie, z piosenką na ustach zawitaliśmy również do Sióstr, aby podzielić się tą radością i wdzięcznością za wszelką życzliwość i pamięć o nas.

Ten wyjątkowy dzień uświadomił nam, że Aniołowie Stróżowie istnieją naprawdę, opiekują się nami i chronią nas przed złem, a wiara w nich nie jest zarezerwowana tylko dla dzieci. Nie zapominajmy o częstej modlitwie do naszych duchowych opiekunów.

GALERIA

Msza Święta na rozpoczęcie roku – 26.09.2019

26 września w Kaplicy Sióstr o godz. 15.30 zebrały się wszystkie dzieci z naszej Ochronki, aby wspólnie z Rodzicami, Siostrami i Paniami zawierzyć Panu Bogu rozpoczynający się nowy rok szkolny. Mszę Świętą odprawił ks. Artur Ważny. Podczas kazania przypomniał dzieciom, że bardzo ważne jest abyśmy każdego dnia czerpali siły z miłości Bożej, bo tylko w taki sposób żadne przeszkody i trudności nas nie zatrzymają w drodze do nieba. W przygotowanie oprawy liturgicznej włączyli się przedstawiciele Rodziców oraz przedszkolaków. Dziękując Panu Bogu za minione wakacje, prosiliśmy o Błogosławieństwo w codziennej pracy, nauce i zabawie.

Galeria

Lody dla ochłody…..- 28.06.2019

Na zakończenie roku przedszkolnego na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka, a mianowicie wyjście na lody…..Po raz ostatni w takim towarzystwie mogliśmy miło i smacznie spędzić czas….

Galeria