Category Archives: Informacje

Wszystkiego najlepszego …. !!!- Solenizanci – kwiecień 2018

W tym miesiącu swoje urodziny świętowali Mateusz Pierz, Kornelia Jeż z grupy starszej oraz młodsi koledzy Hubert Borczyk i Marysia Barnaś. Ogromne emocje towarzyszyły im w tym wyjątkowym dniu, a nasza społeczność Ochronkowa oczywiście wspierała ich serdecznymi życzeniami i uściskami:-)

Galeria

Przedstawienie cyrkowe – Agencja Artystyczna HOLIDAY ze Skierniewic – 19.04.2018

19 kwietnia w czwartkowe popołudnie do naszej Ochronki przyjechała para artystów z Agencji Artystycznej HOLIDAY ze Skierniewic. Przygotowali dla nas przedstawienie cyrkowe. Na początku mogliśmy podziwiać panią akrobatkę. Zaprezentowała nam mały pokaz przy użyciu hula – hop. Było też trochę sztuczek magicznych, które wzbudzały ogromne zainteresowanie. Na koniec przedstawienia ku wielkiemu zaskoczeniu widzów na scenie pojawiły się żywe króliki. I jak się okazało, to dopiero były emocje. Ponieważ te małe stworzenia również miały „małe show” dla naszych przedszkolaków. Bardzo dziękujemy artystom z Agencji HOLIDAY za miły i radosny czas spędzony wspólnie.

Galeria

Imieniny s. Bernadetty – 16.04.2018

W tym roku z okazji imienin s. Bernadetty, wspólnymi siłami przygotowaliśmy prawdziwie niebiańską niespodziankę:-) Wszystkie dzieci ubranie odświętnie od rana nie mogły doczekać się spotkania z Siostrą. Przedszkolaki z grupy starszej przygotowały indywidualnie laurki. Natomiast dzieci młodsze miały dużego anioła, a w środku coś od siebie (małe obrazki). S. Bernadettę przywitaliśmy głośnym śpiewem płynącym z głębi serca. Dzieci dały z siebie naprawdę wszystko. Delegacja przedszkolaków złożyła Siostrze życzenia i obdarowali drobiazgami. Do życzeń dołączyli się również przedstawiciele Rodziców oraz personel Ochronki. S. Bernadetta nie kryła wzruszenia, wyraziła swoją wdzięczność i ogromną radość z takiej piękniej niespodzianki.

Galeria

Katecheza z ks. Diakonem Janem – 16-17.04.2018

W poniedziałek i we wtorek podczas katechezy z s. Urszulą mieliśmy gościa. Przyglądał się nam ks. Jan – diakon, który niebawem przyjmie święcenia kapłańskie. Na tym ostatnim etapie przygotowań do najważniejszego dnia w jego życiu, nabiera doświadczenia również w środowisku szkolnym i przedszkolnym. Dzięki temu łatwiej będzie mu podjąć wyzwania duszpasterskie, które na niego czekają. Ks. Janowi życzymy obfitych Darów Ducha Świętego, Jego światła i mocy na te najbliższe tygodnie i zapewniamy o wsparciu modlitewnym:-)

Galeria

Koncert Agencji Artystycznej Studia LAMA – 11.04.2018

Podczas kolejnego spotkania z Agencją Artystyczną Studia LAMA, mieliśmy niepowtarzalną okazję zobaczyć i posłuchać na żywo harfy. Taką możliwość mają najczęściej ci, którzy chodzą na koncerty do Filharmonii. Jednak my mieliśmy to szczęście, poczuć się jak na prawdziwym koncercie. Podczas spotkania wysłuchaliśmy utworów poważnych, kołysanki i melodii relaksacyjnej. Miłą niespodzianką był zagrany fragment piosenki współczesnej. Jak się okazało na harfie brzmi on trochę inaczej i trudniej go rozpoznać.

Galeria

Sto lat dla Solenizantów – marzec 2018

W tym miesiącu swój dzień urodzin świętowali Mateusz Gawron i Julian Marek. Dla swoich kolegów przygotowali słodką niespodziankę, ale co najważniejsze przynieśli również szatkę chrzcielną i pamiątkowe zdjęcia. Składamy im jeszcze raz najlepsze życzenia 😉

Galeria

Święta Wielkanocne w Ochronce – 28.03.2018

Pozostając w  świątecznej atmosferze, w środę 28 marca składaliśmy sobie życzenia, a także dzieliliśmy się jajkiem. Nasze odświętne ubrania podkreślały charakter tego dnia. Do wspólnego przeżywania tej radości włączyli się również przedstawiciele Rodziców p. Bożena Szwala – Mazurkiewicz oraz p. Piotr Kita. Przedszkolaki otrzymały baranka wielkanocnego – symbol Chrystusa Zmartwychwstałego, a także sylwetę grobu Pana Jezusa. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć. Po południu dołączyła do nas Matka Generalna wraz z s. Misjonarką oraz z s. Przełożoną. Przedszkolaki złożyły im życzenia i wysłuchały również kilku słów skierowanych do nas i do naszych Rodzin.

Chociaż czas przedświąteczny jest czasem wzmożonej pracy i przygotowań, jest też czasem radości. Bo mimo przeżywanego Triduum Paschalnego, a więc Męki  i Śmierci Pana Jezusa, wiemy o tym, że po 3 dniach Pan Jezus Zmartwychwstanie. Dzięki temu przepełnia nas radość i nadzieja, która powinna zakorzenić się w naszych sercach na dobre. Dzielimy się więc tym wszystkim co najpiękniejsze.

Galeria 1.

Galeria 2.

Galeria 3.

Życzenia Świąteczne 26.03. – 29.03.2018

Czas Wielkiego Tygodnia jest czasem bezpośredniego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa. W wirze przygotowań przedświątecznych nie możemy zapomnieć o naszych Przyjaciołach i bliskich. Dlatego też od poniedziałku z radosnym Alleluja trafiliśmy do pana Dawida – prowadzącego zajęcia z piłkami, do pani Łucji – prowadzącej tańce, do pani Ani, która spotyka się z nami podczas rytmiki oraz do pani Sylwii – prowadzącej język angielski.

27 marca delegacja przedszkolaków wraz z s. Bernadettą i s. Barbarą wyruszyła do zaprzyjaźnionych Instytucji, aby podzielić się radością płynącą z faktu Zmartwychwstania Pana Jezusa. Dzieci odwiedziły m.in. pana Burmistrza Adama Drogosia, Jego Zastępcę, Pana Skarbnika, ks. Proboszcza oraz Ojca Proboszcza. Z piosenką na ustach przedszkolaki dotarły do Opieki Społecznej, Wydziału Edukacji oraz Szkoły Podstawowej. We wszystkich miejscach zapanowała radość, że „Pan Jezus zwyciężył, to wykonało się, szatan pokonany, Jezus złamał śmierci moc…”

Galeria 1.

Galeria 2.

Droga Krzyżowa w Kościele św. Jakuba – 24.03.2018

Tuż przed Niedzielą Palmową dzieci wraz z Rodzicami zebrali się w Kościele św. Jakuba na nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Przez cały Wielki Post było ono odprawiane specjalnie dla dzieci w każdą sobotę o godz. 9.00. Podczas wspólnej modlitwy prosiliśmy o potrzebne Łaski i Błogosławieństwo Boże dla nas, naszych Rodzin i całego świata.

Galeria

Koncert Agencji Artystycznej Lama – 20.03.2018

Podczas kolejnego spotkania z muzyką gościliśmy w naszej Ochronce Agencję Artystyczną Studia Lama z Tarnowa. Tym razem poznaliśmy różne rodzaje saksofonów. Pan prowadzący omówił dokładnie budowę i działanie tego instrumentu, a później mieliśmy okazję posłuchać koncertu rockowego. W drugiej części spotkania nasze koleżanki w pięknych spódniczkach zaprezentowały taniec hula. Przypomnieliśmy sobie również kim jest dyrygent i jakie ma zadanie podczas koncertu. Na zakończenie nasz młodszy kolega Hubert wcielił się w rolę dyrygenta i poprowadził mini koncert:-)

Galeria