Category Archives: Informacje

OGŁOSZENIE!!!

Dnia 18 stycznia zapraszamy wszystkie Babcie i Dziadków na wspólne spotkanie z racji Ich Święta. Szykuje się wspaniałą zabawa wraz z wnuczętami….

Spotkanie odbędzie się w godzinach popołudniowych w AGAWIE😀

Nowy Rok 2018!!!!

Zapraszamy wszystkie dzieci do Ochronki od 02.01.2017 (tj.wtorek) 😉

Wigilia w Ochronce – 22.12.2017

Tuż przed Świętami w naszej Ochronce przeżywaliśmy Wigilię. Wszyscy ubrani odświętnie, zgromadziliśmy się w jednej sali, aby tam złożyć sobie życzenia i zasiąść do wspólnego stołu. W naszej małej społeczności obecni byli również przedstawiciele Rodziców: p. Beata Steindel i p. Judyta Cichoń. Po wspólnej modlitwie i odczytaniu fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Jezusa, była okazja do podzielenia się opłatkiem. Później dzieci otrzymały niespodzianki i zasiedliśmy do wspólnego stołu. Nie zabrakło w tym dniu pamiątkowych zdjęć i mnóstwa serdeczności i radości ze wspólnego przebywania.

Galeria 

Życzenia Świąteczne – 18-21.12.2017

W okresie przedświątecznym pamiętamy szczególnie o naszych Przyjaciołach i bliskich naszej Ochronce. W całym zabieganiu i pochłonięci różnymi pracami, nie możemy zapomnieć o złożeniu sobie życzeń. Dlatego też każdemu w tym czasie dziękujemy za obecność i przekazujemy wyrazy miłości.

W poniedziałkowy poranek rozpoczęliśmy od p. Dawida, który prowadzi zajęcia z piłkami. Następnego dnia złożyliśmy życzenia p. Łucji, prowadzącej zajęcia taneczne.

Środa 20.12. była dniem szczególnym, ponieważ delegacja dzieci z naszej Ochronki wspólnie z Siostrami wyruszyła do zaprzyjaźnionych Instytucji. Z kolędą na ustach i życzeniami przedszkolaki dotarły m.in. do Pana Burmistrza, Jego zastępcy, Pana Skarbnika. Odwiedzili również Opiekę Społeczną, Wydział Edukacji, Szkołę Podstawową oraz Ks. Proboszcza. Na zakończenie dnia, w nasze skromne progi zawitała Matka Generalna s. Maksymilla Pliszka oraz s. Ekonomka Sawia Bezak. Złożyliśmy im życzenia i wyśpiewaliśmy kolędy, które sprawiły Siostrom najwięcej radości.

W czwartek 21.12. nasze wyrazy miłości i wdzięczności popłynęły do p. Anny Pancerz, która prowadzi zajęcia z rytmiki. Przygotowani do Świąt Bożego Narodzenia w atmosferze pełnej ciepła, życzliwości i miłości czekaliśmy z niecierpliwością na naszą Wigilię Ochronkową.

Galeria 1 – życzenia – zajęcia dodatkowe

Galeria 2 – życzenia dla Przyjaciół i Instytucji

Galeria 3 – życzenia dla Matki Generalnej

Ruch to zdrowie :-)

W naszej Ochronce od października organizowane są zajęcia dodatkowe. Każdy ma okazję się na nich wykazać, nauczyć czegoś i co najważniejsze poruszać. Jednym z nich są ćwiczenia gimnastyczne, które odbywają się raz w tygodniu i rozwijają przede wszystkim sprawność fizyczną. Staram się je urozmaicać poprzez wykorzystywanie różnych przyborów. Dzieci są bardzo zdyscyplinowane i co najważniejsze chętne do wykonywania ćwiczeń. Kolejne zajęcia, które w tym roku są nowością to zabawy z piłkami. Prowadzący – p. Dawid angażuje przedszkolaki i poprzez zabawę uczy m.in. prawidłowego rzucania, łapania itp.

Galeria 1.

Galeria 2.

Boże Narodzenie 2018

Składamy Wam serdeczne życzenia świąteczne. Niech Jezus narodzi się w Waszych sercach w ten świąteczny czas i błogosławi wszystkim dniom Nowego Roku 2018.

Siostry Służebniczki wraz z personelem Ochronki

 

Spotkanie ze Świętym Mikołajem – 6.12.2017

Na spotkanie z tak wyjątkowym Gościem wszyscy czekają z niecierpliwością. Tym razem było podobnie. Św. Mikołaj była bardzo wyczekiwany przez najmłodszych. Od dawna mieliśmy już przygotowane piosenki i wiersze. Nawet nasze zachowanie staraliśmy się co dzień poprawiać 🙂

Wręczanie prezentów i zdjęcia pamiątkowe to był moment wywołujący niezwykłe emocje. Ale każdy z odwagą podchodził do naszego Gości. Z żalem żegnaliśmy św. Mikołaja, jednak jesteśmy pewni, że za rok o nas nie zapomni 🙂

Galeria 1. 

Galeria 2.

Imieniny s. Barbary – 4.12.2017

4 grudnia świętowaliśmy imieniny s. Barbary. Z tej okazji wspólnymi siłami przygotowaliśmy dla naszej Solenizantki małą niespodziankę. Do życzeń dołączyli się również przedstawiciele Rodziców oraz personel Ochronki. Siostra była bardzo wzruszona i mile zaskoczona, ponieważ dzieci włożyły w to małe przedstawienie całe serce. Sto lat dla s. Barbary!!

Galeria

Urodziny dzieci – listopad 2017

Kolejni solenizanci świętowali w naszej Ochronce swoje urodziny. Na ten dzień każdy czeka z niecierpliwością. Dla wszystkich jeszcze raz najlepsze życzenia i sto lat;-)

Galeria

Zabawa Andrzejkowa – 30.11.2017

Tuż przed rozpoczęciem Adwentu w naszej Ochronce odbyła się Zabawa Andrzejkowa. W radosnych nastrojach, z piosenką na ustach oznajmialiśmy wszystkim dookoła, że już niedługo rozpoczyna się czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Dzieci pięknie ubrane, nie oszczędzały nóg ani sił do wspólnej zabawy. Na chwile wytchnienia przygotowane były różne konkursy, które wymagały od uczestników sprawności fizycznej, zwinności oraz dokładności. Na wzmocnienie i zregenerowanie sił dzieci posiliły się małym co nieco.

Galeria – MALUCHY

Galeria – STARSZAKI